Електричен камин Porto MAXЕлегантен и класичен камин со облога во боја на орев и светло кремаст камен – песочник. Нуди уникатен карактер на секој простор внесувајќи неповторлив стил и пријатна топлина.
Опремен со термовентилатор, термостат и далечински управувач. Ефектот на пламенто е независен од греењето. Управувалките елементи се умешно скриени со неприметна лајсна.

Спецификација на електричниот камин:

Тежина (kg) 36 Категорија камин за вградување
Кабел со утикач да Моќност на геење (kW) 1,6 кW
Ефект на пламен независен од греењето да Енергија потребна за ефект на пламен (W) 120
Боја орев / беж Термовентилатор да
Ложиште Жаречки Дрва Контрола на моќност на греење
Висина (mm) 910 Термостат да
Широчина (mm) 910 Далечински управувач да
Длабочина (mm) 310
 
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [542.97 KB]