3D електричен камин со иделано изведена облога – MADE IN EUROPE

Електричен камин со облога, која е извеена од MDF* (или мајсториски кажано медиапан) за идеални споеви и голема посветеност на детаљите. Вградениот електирчн камин со најдобарата имитација нàпламен во 3D – OptiMyst ефект. Каминот е опремен и со греалка, фина аналогна регулација на греењето и далечински управувач!
Ефектот на пламен е независен од греењето, со што може значително да намалите на трошоци за струја а да имате прекрасен ефект на оган.

MDF – Називот медиапан е произлезен од недослушнување и незнаење на англиски јазик, од: Made In Japan :)

MDF, или Medium-density fibreboard, е инженерски дрвен материјал направен од остатоци од меко или тврдо дрво, кои се разбиваат на дрвени влакна, често со помош на дефибратор, се комбинираат со восок и смолен врзувач, и се формираат во плочи со примена на висока температура и притисок. MDF е плочест материјал, кој е погоден за многу примени, како што се изработка на мебел, подови, ѕидови, врати, итн.

Димензии на блогата: 702х625х272 mm

Тежина (kg)32,5КатегоријаКамин за вградување
Кабел со утикачдаМоќност на геење (kW)1,5
Ефект на пламен независен од греењетодаЕнергија потребна за ефект на пламен (W)250
БојаЦрнаТермовентилаторда
ЛожиштеOptyMystКонтрола на моќност на греењеда
Висина (mm)703Термостатда
Широчина (mm)625Далечински управувачда
Длабочина (mm)300

 
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [697.87 KB]