Имајте целосна слобода при креирањето на вашиот нов камин со „Касета 400 v2“. 3D пламен, звук и далечинско!

Касетата 400 v2 LED со тродимензионален ефект на пламенот Optimyst® е супер решение за вградување во мебел, во станови но и комерцијални објекти. Неговото суптилно светење нежно го осветлува просторот внесувајќи топла атмосфера и аура на интимност. Совршено може да се компонира со ултра модерните ентериери но и класичните аранжации.

Casette 400 V2 ќе направи секоја соба, секоја просторија, секој салон или хотелско лоби со што ќе се добије луксузен карактер. Ефектот на пламенот, е таков дека доклку не знаете каков уред е и како работи, нема да може да се разликува од вистинскиот пламен. Касетата се карактеризира со компактна градба , евтина е во монтажата, лесна во одржувањето и лесна во употреба.  

Новата подобрена верзија сега го дополнува пријатното чуство на вистинското огниште со вградениот систем за имитација на звук.
Далечинскиот управувач е робустен, со можност за временско седмично програмирање –  за да се вклучи кога сте во приквечерието со Вашите најблиски.

Спецификација

Тежина (kg)7,5Тродимензионален ефект на пламен Opti-mystда
Резервоар за водадаПроменлив интензитет на пламенда
КатегоријаЛожиште – уложакКабел со уитикачда
Можност на греење(kW)Далечинскода
Потрошувачка на енергија (W)125Бојавиди слика
ТермовентилаторОгништеЖаречки дрва
ГреалканеВисина (mm)185
Ширина (mm)400
Длабочина (mm)220

Упатство за употреба

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [5.88 MB]