Серијата Ignite XL поставува нови дизајнерски трендови и естетски стандарди,

нудејќи непобедлив панорамски поглед на играта на пламени. Повеќебојнoтo LED подсветлување на огништето ви овозможува да ја прилагодите бојата према расположението или посебна прилика. Топлиот воздух, бегајќи низ дискретни вентилациски дупки во куќиштето, брзо и ефикасно ја загрева собата. Поставувањето на каминот е едноставно и не бара многу време ниту посебна стручност. Оваа серија се карактеризира со модерен дизајн и висок квалитет.

Технички карактеристики

БојаЦрнаWattage 0,47w / 1600W
Висина (cm) 41,9Voltage 220V
Широчина (cm) 130,6BTU
Длабочина (cm) 14.7Product Weight (kg) 30
Далечинско👍Built-in Thermostat 👍
Автоматско исклучување👍Power Source Electric
Гаранција (год)1Тајмер (до 8 часа)👍

Препорачана висина на вградување: 76 до 102см

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [3.08 MB]

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [413.74 KB]