Убавината е во детаљите. xHD26 со Optiflame LED ефект изведен со исклучителнa посветеност на детаљи во изработката.

Ќе направи да имате супер реалистичен електричен камин

Променлива динамика на пламен
Три нијанси на ефект (син, црвен, портокалов)
Пулсирачки дрва који жарат
Тивка греалка со термостат
Тајмер
Елегантно далечинско едноствно во употреба

Овој модел се одликува со 3-степена регулација на осветлувањето , висина како и интензивност на пламенот, што овозможува на соодветно подесување на аурата и блесокот на оганот према моменталното располоѓение. Каминот XHD28 може да се вгради во произволен елемент, во ѕид или по желба. Поседува лесен начин на користење со помош на далечински управувач но и опанел на допир на самиот камин кој не е нападен и сам се исклулчува да не смета во глетката.
Каминот има вградено термо вентилатор, термостат и временско исклучување. Ефектот на пламенот е независен од греењето. За добивање на ефектот на пламенот користерна е напредна LED технологија (вистинска заштеда во однос на LED осветлувањето со низок квбалитет и евтини компоненти кое се користи кај кинеските производители) што драматично ги намалува трошоците на користење.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [2.10 MB]

Виден во хумористичната серија ПРЕСПАВ!