Електричните камини Sierra се совршено решение за секој простор.

3 начини на вградување

  • Лесно вградување во ѕид
  • Висење на ѕидот како самостоен елемент
  • Или како tabletop, да биде поставен врз елемент со помош на ногарките који се вклучени со каминот

Практично, никoгаш нема да биде проблем да се најде совршеното место за негово поставување.

Внaтрешниот стил на каминот исто така се прилагодува према стилот на ентериерот во кој ќе биде сместен. Дали е тоа со камчиња, кристали или пак потрадиционално со дрва, изборот е Ваш. Се менува бојата на осветлувањето на жарта и бојата на пламенот, се со цел да се прилагоди кон Вашето расположение и домашното уредување. И сето тоа на допир од копчето од далечинското.

  • Три варијанти на декорација: дрва, кристали и камчиња – сите вклучени
  • Избор на 8 бои на LED осветлување на жарта од дрвата или кристалите
  • Автоматска контрола на температура на собата за зголемување на комфорот
  • Можност за одвоено LED осветлување на жарот од дрвата односно кристалите и пламенот

Технички карактеристики

БојаЦрнаWattage 1300W / 1600W
Висина (cm) 49.53Voltage 220V
Широчина (cm) 152.4BTU4777
Длабочина (cm) 13.2Product Weight (kg) 29
Далечинско👍Built-in Thermostat 👍
Автоматско исклучување👍Power Source Electric
Гаранција (год)1, 2 или 3Тајмер👍
Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [114.78 KB]