Создади го твоето исклучитлено место

SQUARE TABLE

масичка за надворешна употреба

Square Table е самостојно дворно огниште кое може да функционира како точка на собирање во дворот. Изработено е од нерѓосувачки галванизиран челик кој ќе им се спротистави на суровите временски услови а неговиот фин црн изглед ќе се прилагоди на секој дизајн. Каленото стакло ќе го заштити пламенот од ветерот.

  • Место за мала плинска боца од 5кг
  • Масичката може да се демонтира
  • Лесна контрола на пламенто

СПЕЦИФИЧНОСТИ

МЕСТО ЗА СОБИРАЊЕ ВО ТВОЈАТА ГРАДИНА

Square Table ќе го означи местото каде сите ќе сакаат да бидат и ќе уживаат. Домаќините но и гостите ќе бидат ќе уживаат во свежите приквечерини. Дали тоа ќе бидат прослави, длабоки сериозни разговори, лесни муабети или игри, Square Table ќе се издвои од секој друг мебел во дворот.

ОПЦИОНАЛНА ПОКРИВКА

Можна е набавка на специјална покривка од ткаенина која ќе ја штити масичката во периоди кога подолг период нема да биде користена.

ОГНЕН СПЕКТАКАЛ

Дизајниран да биде најефикасно плинско огниште, Square Table дозволува до 55 часа уживање во оганот користејќи плинска боца од 11kg.

ДИЗАЈНИРАН ЗА ЕДНОСТАВНОСТ И СТИЛ

Square Table е подвижна масичка доколку се користи боца од 5 кг. Доколку се користи поголема боца, естетиката може да се унапреди со специјализирана заштитна покривка

ДЕМОНТАЖНА МАСА

Огништето има 4 самостојни делови кои
оформуваат функционална маса и може да се
демонтираат во секое време.

МЕСТО ЗА ПЛИНСКА БОЦА

Скриена во нејзината внатрешпност, плинската боца од 5кг ќе биде поставена во просторот на масичката.

Цена: 1200€ / 74.200 ден

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [322.55 KB]

ОПЦИИ

Сад за плинска боца 11kg
Заштитна гума за црево
Покривка за масичка